• Fabrikalar Mah.Fikri Erten Caddesi Antalya/Kepez
Aksu Halı Yıkama

Aksu Halı Yıkama

Aksu Halı Yıkama Şirketleri halılarınızın hızlı ve güvenli bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Aksu Halı Yıkama Şirketleri olarak son teknoloji ile üretilmiş halı yıkama makinalarımız ve aletlerimizi siz değerli Antalya halkına sunmaktayız. 

Peki Halı yıkamanın püf noktaları nelerdir? Halı yıkamada sıcak su kullanılılır mı? Halıları nasıl kurutuyorsunuz? gibi sık sorulan sorularınzı cevaplandıralım. Daha fazla bildi edinmek için bizimle iletişime geçerek hakkımızda bilgi alabilir merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

HALI YIKAMANIN PÜF NOKTALARI

Halılarınız evinizin tamamlayıcı dekorason parçalarından başında gelmekte ve siz fark etmeseniz bile evinizde en çok vakit harcadığınız eşyalarınızdan bir tanesidir. Bu sebepten dolayı kirlenmesi en kolay olan ev eşyasıdır. Halı yıkamanın detaylı bir şekilde yapılması sağlığınız için önemlidir. Bu yüzden halı yıkamada

- Süpürülüp tozdan arındırılmalı

- Ön yıkama ile tüyler ve işlemeler yumuşatılmalı 

- Detaylı (köpüklü) yıkama ile halının her noktası tamizlenmeli 

- Durulama işlemi yapılmalı

- Sıkma işlemi ile halınızın nem ve rutubet kapması önlenmelidir.

Bu işlemlerin bir tanesinin dahi eksik olması halinde halınız tam anlamı ile temzilenmiş olmaz. Özellikle çocuklu aileler ve evcil hayvan besleyen kişilerin kendi ve çocuklarının sağlığı açısından halılarını sık sık yıkatması gerekmektedir. Lidya Temizlik olarak halılarınızı evden alıp, evinize teslim etmekteyiz.

HALI YIKAMADA SICAK SU KULLANILIR MI? 

En çok aldığımız sorulardan bir tansesi halılarımız hangi sıcaklıklarda yıkanıyor? Yüksek sıcaklıklarda yıkanabilir mi? gibi sorulardır. Halılarınız hangi tür olursa olsun sabit bir derecede yıkanmaktadır. Sıcak su ile yıkamak mikroplardan ve bakterilerden arınması açısından kuvvetli bir kozdur fakat bu durumda

- Halınızın türüne göre çekme yapabilir.

- Dokusu zarar görebilir.

- Tüyleri ince ve hassas olan halılarda aşınma olabilir.

Aksu Halı Yıkama Şirketleri olarak son teknoloji araçlarımız ile birlikte halılarınız en ince detayına kadar kir, toz, mikrop ve bakterilerden arındırılır. Deneyimli personellerimiz her yıkama sonrasında kalite kontrolü yaparak halının temiz olduğuna emin olur. 

HALILARI NASIL KURUTUYORSUNUZ?

Halı, kilim, yolluk ve paspas gibi ürünler diğer tüm eşyalar gibi doğal yoldan kuruması en uygunudur. Halılarınız;

- İz bırakmayacak şekilde özel yapım askılıklarımıza asılır

- Doğal ışık alarak daha çabuk kuruması sağlanır

- Yağmurlu ve nemli havalardan korunarak rutubet kapması önlenir

- Doğal şartlarda ise 2 ila 4 gün arasında kurur

Halı kurutma işleminden sonra personellerimiz halınızı, büyük halı poşetlerine yerleştirerek size ulaşana kadar herhangi bir toz ve kir kapmasının önüne geçer.

Sizlerde temizliğe ve sağlığınıza öenm veriyor iseniz doğru yerdesiniz.

Lidya Temizlik, hijyen sağlıyoruz...

İletişim İçin Arayın :